Budík! Už zase! Ale dneska  to bude jiné než obvykle. Sice jsme dost unavené, ale školu nakonec docela v pohodě přežíváme. Musíme se šetřit na večer. Jedeme totiž do Prahy. Na Vinohrady. Do velkého divadla. Na Romea a Julii.

Doma  máme poměrně málo času, abychom se zkrášlily. Náš úkol zní společensky se obléknout. My holky jsme  vsadily na letošní trendy a účesy. Volíme elegantní šaty, jednoduchý účes a lehkou řasenku.  

Jsou čtyři hodiny odpoledne a my se scházíme na parkovišti před školou. V autobuse se poutáme a dobře děláme. Ten řidič se snad zbláznil, jede s námi, jako kdyby nás ukradl.

Cesta tam utíká velmi rychle. Zastávka na žluté pumpě před Prahou ale znamená pro mnohé z nás problém – nejsou tady funkční toalety. Cože???? Vydržet až do Prahy???? Aspoň že něco na zub tu mají.

U divadla nás autobus vysype už za tmy. Vcházíme dovnitř a hned víme, že to bude krásný zážitek na celý život. Odkládáme si v šatně a při prvním zvonění usedáme do hlediště a netrpělivě čekáme, až to začne.

Náhle se na jevišti objevují první herci a my zpozorníme, jeden z nejslavnějších příběhů začíná. Příběh, plný nebezpečných a smrtících šermířských soubojů, ale také lásky, citových vyznání, se slavnou balkonovou scénou, s nezapomenutelným Merkuciovým monologem o královně snů Mab i s předstíranou sebevraždou, která se vymkne kontrole.

U první části příběhu se docela smějeme, chůva je fakt vtipná, druhá půlka po přestávce je ale velmi smutná. Dopadlo to velmi tragicky, i slzička ukápla. Herci nás ale lehce rozesmívají při opakované děkovačce, pořád se vracejí, uklánějí a my tleskáme jak o život

Představení skončilo a nás už čeká cesta domů. Všichni už jsme hodně ospalí a někdo dokonce usnul, ale za chvíli jsme doma. Je půl jedné v noci, napadlo trochu sněhu, kloužeme do postelí. Zítra nás čeká pololetní vysvědčení.
Naše první návštěva velkého divadla byla hodně povedená, určitě si to, aspoň my holky ze sekundy, rády zopakujeme. 

 

Nela Nová, Sofi Sichingerová 2.G

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.