Tento rok mám před sebou několik koncertů, o něž bych se s vámi ráda podělila. Jeden mám již za sebou, a tak jsem se rozhodla napsat tento článek…

V sobotu 15. 2. se v Tipsport aréně v Praze konal koncert progmetalové kapely Dream Theater, kterou založili studenti Berklee College of Music, což je jedna z nejlepších vysokých hudebních škol. Přestože se jednalo o koncert metalové skupiny, které bývají známé především svými moshpity a rozdováděnými fanoušky, kteří jsou schopni různých nebezpečných aktivit, na této akci však tito seděli na židlích, protože koncert trval přibližně tři hodiny. Sám zpěvák, jenž stejně jako ostatní z kapely musel celou dobu stát, si z nás kvůli tomu dělal legraci a jedna z prvních vět, kterou nám řekl, byla: ,,You are fucking sitting here, you fuckers?!“

Dream Theater minulý rok vydali album s názvem Distance over Time a jím započali i světové tour. Protože od vydání alba Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory uplynulo již 20 let, rozhodli se připravit jeden megakoncert, kde zahrají jak známé skladby, tak i nové kusy z Distance over Time a celé album Metropolis Pt. 2, které mohli fanoušci slyšet naživo naposledy před 20 lety.

Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory původně vzniklo díky fanouškům, kterým se skladba Metropolis Pt. 1  líbila natolik, že chtěli její pokračování. Dream Theater se rozhodli posluchačům darovat celé album. Jedna ze zajímavostí na tomto albu je, že vypráví příběh Nicholase, který zjišťuje, že ve svém minulém životě byl dívkou, která byla v mladém věku zavražděna, a on se snaží objevit pravdu o jejím/jeho vrahovi. Příběh byl dokonce během koncertu promítán v pozadí kapely na velkém plátně v doprovodu šílených světelných efektů.

Co mě na koncertu nejvíce překvapilo, byla lehkost, se kterou hráli tak nesmírně těžké kusy, které člověk kolikrát ani nestihne vstřebat, natož aby je sám zahrál. Doufám, že se na jejich koncert dostanu znovu, protože takové akci, až na horší organizaci ze strany Tipsport arény, nemám co vytknout. Protože se omylem prodalo více lístků na stejná místa, musela jsem si se zbytkem rodiny sednout na propůjčené židle do uličky. Ke konci koncertu jsme se však díky tomu dostali blízko kapele a já jsem mohla pořídit tuto fotku:

zleva: kytarista John Petrucci, basák John Myung, bubeník Mike Mangini,  zpěvák James LaBrie, klávesák Jordan Rudess

-Anežka Blažejová, II.A

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.