Pokud vás zajímá, jak probíhá natáčení videoklipu, pak je tento článek přímo pro vás!

Koncem července jsme se s kapelou po dlouhém připravování a dohadování dostali konečně k natočení videoklipu. Měli jsme domluvené místo v opuštěném pivovaru poblíž Prahy, kde se natáčení odehrávalo. Brzy ráno jsme s nástroji v dodávce vyrazili na místo. Po příjezdu jsme si pivovar znovu obhlédli i s kameramanem a snažili se najít místa, která by se do videoklipu hodila – jedno pro záběry na celou kapelu a potom místa pro jednotlivce. Následně jsme potřebovali vymyslet kostru celého videa; kde se co bude odehrávat, jaká má být atmosféra videa a jestli vůbec bude zapotřebí dějové linie. Po tom, co jsme probrali detaily, jsme v podstatě mohli jít na věc.

Co nás tlačilo, byl ale čas. Potřebovali jsme vše stihnout během jednoho dne, což byla chvílemi docela výzva, a proto jsme jím potřebovali co nejvíce šetřit. Takže zatímco se natáčel začátek videoklipu, bubeník si mezitím rozestavil bubny a ti, kteří měli zrovna volno, dohlíželi na natáčení. Po tom, co jsme natočili basáka a jeho hraní, rozhodli jsme se i pro natočení snímků, které by měly dějovou povahu. Ve výsledném videu však nejsou použity, jelikož jsme měli dost materiálu a tyto krátké scény by ve výsledku narušovaly celkový dojem z videa.

Postupně se natáčeli i ostatní členové a až pozdě v noci jsme se dostali k záběrům celé kapely. Původně jsme chtěli, aby se kytarové sólo odehrávalo na střeše budovy pivovaru, ale protože nám počasí nepřálo a střecha nebyla úplně rovná, rozhodli jsme se tento nebezpečný záběr neriskovat.

Nakonec se sólová část neodehrává na vrcholu kluzké budovy, ale ve sklepní chodbě, kde nám s natáčením pomáhaly myši, brouci a jiná havěť. Pohybovali jsme se mezi extrémy, kdy buďto jednotlivci neměli co na práci, nebo naopak bylo práce tolik, že se muselo končit až v půl druhé ráno. Přesto věřím, že jsme si všichni natáčení užili, přes spoustu práce se pobavili a že konečný výsledek stojí za to!

Ostatně můžete posoudit sami na: https://www.youtube.com/watch?v=_It-TyePzI4&ab_channel=MedoyMeikoy

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.