Když mi naše překrásná vrchní šéfredaktorka (které bych chtěl tímto poděkovat za poctivě odvedenou práci a za všechno, co pro časopis dělá) zadávala den, kdy by měl vyjít můj článek, vůbec jsem nevěděl, o čem v této nelehké době psát. Hodně jsem přemýšlel, zdali napsat recenzi na nový film, zhodnotit aktuální koronavirovou situaci, nebo dokonce psát o distanční výuce na našem gymnáziu.  Dlouho nebyl v našem internetovém časopise zveřejněn žádný článek o aktuální jak politické, tak ekonomické situaci, a právě proto jsem se rozhodl svůj příspěvek věnovat zmíněné tematice. 

 

 

 

VOLBA PREZIDENTA SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH

V úterý 3. listopadu 2020 se ve Spojených státech amerických konaly prezidentské volby. Čím déle se hlasy sčítají, tím více se zdá, že vítězem bude nakonec demokrat Joe Biden. Obhájce a současný prezident Spojených států amerických Donald Trump a jeho stoupenci tvrdí, že Bidenovo zvolení by znamenalo nástup socialismu. I přes veškeré předvolební průzkumy a dosavadní informace si demokrat Joe Biden jde pro vítězství.

 

 

TŘETÍ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ ZA JEDINÝ MĚSÍC

Adam Vojtěch byl ministrem zdravotnictví necelé tři roky. Když pomineme jeho úspěchy a zásluhy do konce roku 2019, tak to byl právě on, díky kterému jsme první vlnu koronavirové krize zvládli a stali se vzorem pro další evropské státy. Kdybychom jen věděli, co přijde o pár měsíců později…

,,Jsem přesvědčen, že kdyby veškerou svou energii nemusel vydat na boj s koronavirem, jednou by se na něj vzpomínalo jako na nejlepšího ministra zdravotnictví“. – Premiér Andrej Babiš při oznámení rezignace Adama Vojtěcha 

 

Téhož dne odpoledne ještě premiér Andrej Babiš jmenoval do funkce ministra zdravotnictví plukovníka a šéfa Ústředního krizového štábu Romana Prymulu.  S ním přišla tvrdší protiepidemická opatření (zavřené školy, restaurace, fitness centra).

,,Kázat vodu a pít víno“

A právě na toto rčení tehdejší ministr zdravotnictví zřejmě zapomněl. Kolem půlnoci mezi 22. a 23. říjnem byl Roman Prymula vyfocen před restaurací, která by měla být, dle jeho vlastních slov, dávno zavřená. Návštěva Rio’s ho ale stála místo. Ve funkci ministra vydržel 38 dní.

Nynějším ministrem zdravotnictví se stal hematolog Jan Blatný. Bohužel ani tento ministr zdravotnictví není (dle mého názoru) tím pravým.

„Jestliže budeme mít nakažených 1000, reprodukční číslo bude 1,5, potom se zvýší počet na 1500. Takže jenom o 500. Jestliže budeme mít milion nakažených a reprodukční číslo bude jenom 1,1, ke zvýšení dojde o 100 tisíc. To je ten problém, kterému nyní čelíme,“ řekl Blatný ve sněmovně.

Jenže to není pravda. Číslo „R“ udává předpokládaný počet lidí, mezi které je schopen rozšířit nákazu jeden už infikovaný člověk. A domnívám se, že ministr zdravotnictví by měl vědět, co občanům České republiky právě toto důležité číslo sděluje.

 

MASTERCHEF ČESKO

Na obrazovkách Televize Nova jsme mohli v úterý vidět finále soutěže MasterChef Česko. Dva nejlepší amatérští kuchaři Pavlína a Roman se utkali ve třech chodech a vítězem, avšak o jeden jediný bod, se stal Roman Staša.  Pavlína se od začátku soutěže potýkala s nenávistí ze strany diváků a pro většinu bylo nepřipustitelné už to, že se probojovala až do finále. Dle mého názoru by soutěž v případě Pavlíniny výhry ztratila obrovskou sledovanost a to mohlo to být také jedním z kritérií Romanovy výhry – je  to ovšem pouze má domněnka. 🙂

 

ZLATÁ MASKA 

Na Primě tuto neděli finišuje československá show Zlatá maska.  Jedná se o novou zábavnou show, kde pátrá tým detektivů, kdo se skrývá pod fenomenálními kostýmy. Mezi stálými členy poroty je například Jiřina Bohdalová, Michal Hudák, Jakub Prachař nebo Libor Bouček. V tuto chvíli známe identitu již 9 masek a 3 zbývající se utkají v neděli o titul Zlatá maska 2020.

 

 

NOVÝ VIDEOKLIP RICHARDA KRAJČA – VÁNOČNÍ

Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli píseň s Karlem Gottem. Nyní Richard plní dohodu, kterou měl s Karlem a jeho rodinou, a společnou píseň s názvem Vánoční vypouští do světa.

 

 

 

 

Vybral jsem události, které sleduji já a snad i vy, milí čtenáři, si v tomto článku najdete to své.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.