Ve čtvrtek 27. 2. se v ergodílně vimperské nemocnice uskutečnila již 9. akce PechaKucha Night, tentokrát v ergodílně hlavní budovy na téma Byl jednou jeden život.

O dřívějších PechaKucha Nights jsme vás informovali na starém webu, a protože máme web nový, shrnu nyní myšlenku a pravidla akce do několika vět:

Pojem PechaKucha Night vznikl v Japonsku v roce 2003. Myšlenka těchto večerů se zrodila a byla poprvé realizována dvojicí architektů Astridem Kleinem a Markem Dythamem. Původně byly večery spíše architektonicky zaměřené, ovšem po světovém boomu, který PechaKucha Nights způsobily, se zaměření rychle rozrostlo na téměř všechna témata, která vás jenom napadnou. Ostatně PechaKucha Night se do našeho jazyka dá volně přeložit jako Noc tlachů. U nás se akce poprvé objevila čtyři roky po prvním uvedení, tedy v roce 2007 a kde jinde než v Praze. Díky oblibě ovšem jenom v Praze nezůstala dlouho a rozrostla se do celé republiky.

Pravidla jsou jasně daná, každý účinkující má připravenou prezentaci dvaceti snímků, u každého snímku má účinkující limit dvaceti sekund na shrnutí svých poznatků a myšlenek, po dvaceti sekundách se prezentace přepne na další snímek. Účinkující tím získává 400 sekund na celou svou prezentaci, shrnutí svých myšlenek a předání nějakého poselství.

Účinkující byli oznamováni postupně na webu vimperkzije.cz. Každý divák tak díky medailonkům získal zdánlivou představu o tom, co ho čeká. Ergodílna působila velice útulně, jenom jsme jako organizátoři podcenili diváky, kteří dvojnásobně předčili očekávanou návštěvnost. K dispozici bylo samozřejmě občerstvení a celkově si myslím, že připraveni jsme, kromě míst k sezení, byli výborně.

Co si vy představíte pod frází Byl jednou jeden život? Určitě každý něco jiného a stejně tak tomu bylo i na naší akci. Viděli jsme 10 různých pohledů na toto téma, od maminek, zdravotních pomocníků, života domu až po například historii sudetského obyvatelstva. Jelikož nenastal během akce žádný problém, byli jsme hotovi během hodiny a půl.

Všechny prezentace byly velice inspirativní a rozhodně vám můžu PechaKucha Nights či podobné akce doporučit, alespoň na zkoušku. Myslím si, že v podobných pořadech každý najde něco, co ho zaujme a zabaví.

vimperkzije.cz

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.