Další úspěšný film minulého roku, za který režisér Taika Waititi vyhrál oscara. Králíček Jojo není pohádka, jak se zprvu může zdát. Jedná se o příběh malého blonďatého kluka v naci

google obrázky

stické Třetí říši, který se chce stát řádným nacistou. Seznámí se ale s židovskou dívkou a postupně zjišťuje, že Židé nejsou tak zlí, jak si myslel.

Film byl plný nadsázky a specifického humoru Taiky Waititi, který se k tak vážnému tématu kupodivu velice hodil. Komická postava Hitlera, kterého si zahrál sám Taika, je v průběhu filmu v čím dál tím větším rozporu s hlavní postavou malého Joja, a výborně tak zachycuje rozkol malého chlapce, který se chce stát nejvěrnějším nacistou, ale zároveň zjišťuje, že je zamilovaný do židovky, kterou jeho matka ukrývá.

Diváka mohou překvapit titulky, plné českých jmen. Přestože se příběh filmu odehrává ve městě Falkenheim, většina filmu byla natočena u náš v Čechách.

Ve filmu je spousta krásných záběrů zachycujících naši přírodu. Samotné herecké výkony jsou dle mého naprosto skvělé a celkově filmu nemám pravděpodobně co vytknout. Výborná zápletka, komické postavy, ale i emotivní scény nechyběly. Jediné, na co si asi člověk musí zvyknout, je Taikův humor.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.