A je to tady  – Velikonoce. Někteří z vás se na tyto svátky hodně těšili, ale asi vás zklamu, letos budou Velikonoce poněkud jiné než předešlé roky.

Ano může za to koronavirus, kvůli kterému ted’ sedíme doma a nudíme se, a proto jsem si dnes pro vás připravila jednu z tradičních věcí, která neodmyslitelně patří k Velikonocům, kterou můžete dělat v pohodlí domova.

Správně –  je to beránek.

Ingredience pro jednu formu

Těsto

  • 270 g hladké mouky
  • 130 g moučkového cukru
  • 2 lžíce vanilkového cukru
  • 70 g másla
  • 3 vejce
  • 250 ml 33% smetany ke šlehání
  • 3 lžičky kypřícího prášku do pečiva

Na zdobení

  • 3 lžíce moučkového cukru
  • 2 hřebíčky

 

Postup:

Krok 1:  Troubu dejte předehřát na 175 stupňů a pečlivě máslem vymažte formu. Následně ji vysypat moukou, aby se vám beránek nepřilepil a šel dobře vyklopit.

Krok 2:  Do mísy robota dejte máslo, oba cukry a vajíčka. Nechte šlehat na střední rychlost, dokud směs nenabude. Pak do ní prosejte mouku s kypřícím práškem a nakonec přilijte i smetanu ke šlehání. Poté opět šlehejte do doby, než vám vznikne hladké těsto.

Krok 3:  Těsto pak nalijte do formy na beránka, naplňte ji asi 1 centimetr pod okraj. Povrch uhlaďte stěrkou. Jestli máte otevřenou formu, zakryjte ji alobalem, aby vám beránek při pečení nepopraskal. Pokud máte dvoudílnou formu, stačí přiklopit druhou částí formy.

Krok 4:  Nechte péct dozlatova, bude to trvat přibližně 50 minut. Před vytažením beránka ještě raději zkontrolujte a zapíchněte do těsta špejli, pokud se těsto na špejli nelepí, máte hotovo. Vytaženou formu na chvíli zabalte do mokré utěrky. Po chvíli, kdy forma zchladla, z ní díky tomu beránka bez problémů vyklopíte. Nechte ho ležet na mřížce až do úplného vychladnutí. Jinak by se totiž mohlo stát, že se mu jeho vlastní vahou rozlomí krk.

Krok 5:  Vychladlého beránka jemně posypejte moučkovým cukrem.Dále si ho můžete ozdobit podle svého nebo mu namísto očí dejte hřebíčky a kolem krku mu můžete opatrně uvázat stuhu.

Doufám, že jste se aspoň trochu zabavili a recept se vám líbil. Dobrou chuť.

Barvěte vajíčka, upečte třeba i mazanec, upleťte pomlázku. Užijte si zbytek Velikonoc.

                                                                                             Sofie Sichingerová  2.G

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.