V květnu si připomínáme více svátků a mezinárodních dnů. Jak ale ne všichni vědí, začátkem května, přesněji 4. 5., slaví všichni fanoušci známé filmové ságy mezinárodní Den Star Wars.

Známá a velice často používaná fráze „Nechť tě provází síla,“ se v angličtině řekne „May the force be with you,“ a protože may znamená také květen a force se vyslovuje podobně jako fourth (čtvrtý), slavíme mezinárodní den Star Wars 4. 5. Lidé po celém světě pořádají oslavy, průvody, převlékají se do kostýmů se Star Wars tematikou nebo zhlédnou všechny filmy při maratonu. K oslavám samozřejmě nesmí chybět jídlo s tematikou Star Wars, například Death Star piñata. Fanoušci také pořizují fotky, které nazývají „vadering„, kde je jeden v pozici Dartha Vadera, který škrtí pomocí síly ve vzduchu ostatní.
Tento rok také vyšla poslední série animovaného seriálu Klonové války. Poslední díl, sledující osudy hlavně Ahsoky Tano a kapitána Rexe, vyšel právě 4. 5., takže krom sledování filmů, se fanoušci mohli těšit i na nový díl, který vyplnil děj před Pomstou Sithů.

 

Ahsoka Tano

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.