Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga je americká hudební komedie režiséra Davida Dobkina, kterého můžete znát pro režii filmů The Judge, Wedding Crashers nebo Shanghai Knights.

Premiéra filmu byla naplánovaná na květen roku 2020 spolu se soutěží Eurovision Song Contest 2020, která měla probíhat v Rotterdamu. Bohužel ani k promítání filmu, ani k soutěži nedošlo, a to kvůli pandemii Covid-19. Celkem se mělo zúčastnit 41 zemí – Českou republiku měl reprezentovat Benny Cristo s písní Kenama. Film nakonec byl zveřejněn na Netflixu a zhlédnout jej bylo možné až 26. června.

Snímek vypráví o islandských zpěvácích Larsovi Erickssongovi (Will Ferrel) a Sigrit Ericksdottirové (Rachel McAdams), kteří si říkají Fire Saga. Lars a Sigrit jsou od malička nejlepší kamarádi, prakticky spolu vyrůstali. Larsovým největším snem je zúčastnit se oné soutěže. Jeho otec (kterého ztvárnil herec Pierce Brosnan) nechce, aby zpíval. Vyžaduje po synovi, aby se konečně postavil na nohy a přestal létat s hlavou v oblacích. Celé městečko včetně jeho otce se Larsovi smějí, že je snílek, že nic nedokáže. Ale opak je pravdou. Rada pošle Fire Sagu reprezentovat Island na Eurovision. V soutěži je čeká spousta překážek, nástrah. Vyhrají nakonec? Dočká se Lars obdivu či aspoň malé pochvaly od otce? Na to se podívejte sami.

Trailer:

Dále ve filmu můžeme vidět i několik vítězů a reprezentantů Eurovision, zpěvačku Demi Lovato, herce Dana Stevense nebo herečku Elin Petersdóttir. Hlavní postavě Singrit propůjčila pěvecký hlas švédská zpěvačka Molly Sandén.

Film vám doporučuji. Opravdu se jedná o komedii, ale i oblíbenci romantických scén si přijdou na své. Co velmi cením jsou pěvecké a herecké výkony. Za povšimnutí stojí, jaké to je žít v malém městečku Húsavík a to, že obyvatelé severských zemí ctí tradice, legendy. Zajímavostí je, že ve scéně s udělováním bodů byla přítomna i Česká republika.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.